Subskrypcja
Zamów newsy na e-mail:
 


 


   

 


Pierwszą książką z cyklu Star Wars jaka ukazała się na naszym rynku jest oczywiście dzieło Georga Lucasa (a tak naprawdę ghostrwritera A.D. Fostera) "Gwiezdne wojny". Tekst przetłumaczył Andrzej Wróblewski. Trudno podać konkretną datę wydania, ponieważ w stopce zabrakło informacji na ten temat. Pierwsza data a mianowicie rok 1985 pojawia się dopiero w Hanie Solo na Krańcu Gwiazd - można się domyślać, że wcześniejsze tomy cyklu pojawiły się rok - dwa lata wcześniej.
Treść książek, po przetłumaczeniu przepisywano na zwykłej maszynie do pisania a później powielano przy użyciu nomen omen powielacza. Nakład każdego wydania to zaledwie 100 szt. - ponieważ taka ilość pozwalała na uniknięcie kłopotów z cenzurą gdyż broszurki te traktowano jako druk do użytku wewnętrznego klubu. Wydań jednak było więcej dzięki czemu na rynek trafiło przynajmniej kilka setek egzemplarzy każdego wydanego przez klub tytułu.

"Gwiezdne wojny", "Imperium kontratakuje" i "Powrót Jedi" doczekały się także wydania książkowego z prawdziwego zdarzenia a to za sprawą firmy Interart - było to w roku 1990.
Wreszcie w roku 1996 kiedy to rozpoczęła się druga złota era Star Wars pozycje te wydał Amber do dziś zasypujący rynek księgarski rozmaitymi powieściami ze świata "Gwiezdnych wojen".

Plakaty zaś jak to plakaty! Stworzono je po to by zareklamować film. :) Więcej szczegółów na podstronach. Klikajcie śmiało w linki po prawej!

.