Subskrypcja
Zamów newsy na e-mail:
 


 


   

 

Jak podkreślałem w niejednym swoim tekście, "Gwiezdne Wojny" to nie tylko film ale także, a może przede wszystkim tajemnicze zjawisko jakie rozprzestrzeniło się we wszystkich możliwych sferach ludzkiego życia i wyobraźni. W dziale Fandom '80 spróbuję pokazać jaką formę przybrało ono w głowach fanów pierwszego pokolenia i w jakiej postaci dzięki ich artystycznym zdolnościom wylało się na zewnątrz przybierając formę sztuki.

  Zobaczymy tutaj rysunki, malowidła, broszury, rękopisy i inne cuda niewidy inspirowane gwiezdną sagą Georga Lucasa a stworzone lata temu przez wiernych fanów filmu lub po porostu osoby pozostające wówczas pod wrażeniem świata odległej galaktyki.
W tej chwili największa część przedstawionego zbioru pochodzi z archiwum nie istniejącego już fanklubu Falcon.
Gdyby ktoś z Was drodzy czytelnicy był w posiadaniu podobnych skarbów, lub chciał zaprezentować swoje własne prace z tamtych lat - proszę smiało pisać!
  Na pewno żaden list nie zostanie bez odpowiedzi, a każda praca, której zdjęcie do mnie trafi zostanie na zawsze ocalona od zapomnienia dzięki dobrodziejstwu globalnej sieci informatycznej! ;-)

Kliknijcie na słowach "Obrazki" lub "Teksty" w menu po prawej stronie by odbyć nostalgiczną podróż w świat wyobraźni fanów z lat 80-tych.